MagSafe co to jest, które iPhone mają MagSafe?

Nikt jeszcze nie skomentował

magsafe co to jest jakie iphone maja magsafe

Akcesoria MagSafe miały swoją premierę równolegle z wejściem na rynek iPhone 12. Dlaczego akcesoria dopinane do smartfona za pomocą magnesu cieszą się tak dużą popularnością? Co musimy o nich wiedzieć?

MagSafe — co to?

MagSafe to technologia opracowana przez firmę Apple. Różnego rodzaju akcesoria GSM zostały wyposażone we wbudowane magnesy. Na rynku znajdziemy ładowarki indukcyjne, pokrowce, portfele i power banki oparte na działaniu tej technologii. Takie same magnesy są umieszczone we wnętrzu smartfonów, co skutkuje przyciąganiem akcesoriów do powierzchni urządzenia. Dzięki temu iPhone nie zsunie się z ładowarki podczas bezprzewodowego ładowania, a power bank nie będzie zwisał na kablu, utrudniając korzystanie ze smartfona.

Najnowsze smartfony marki Apple zostały zaprojektowane w ciekawy sposób. Szybkie ładowanie baterii jest możliwe tylko za pośrednictwem ładowarki MagSafe. Dla porównania- oryginalna ładowarka indukcyjna, którą zdobi logo nadgryzionego jabłka, ładuje iPhone z mocą 15 W, natomiast ładowarki bezprzewodowe innych marek uzupełniają poziom baterii z maksymalną mocą 7,5 W. W praktyce oznacza to, że ładowarka MagSafe dwukrotnie skraca czas potrzebny do pełnego naładowania baterii.

 

Do czego służy MagSafe?

MagSafe to technologia, dzięki której iPhone mocno przylega do powierzchni akcesoriów takich jak ładowarki, uchwyty samochodowe czy powerbanki. Przed powszechnym zastosowaniem tego rozwiązania użytkownicy borykali się z szeregiem codziennych problemów, które znacząco obniżały komfort korzystania z iPhone. Dzięki zastosowaniu MagSafe w ładowarkach użytkownik nie tylko zyskuje pewność, że bateria na pewno się ładuje, ale także może swobodnie korzystać z urządzenia podczas tego procesu.

magsafe co to jest jakie iphone maja magsafe

Korzystanie z urządzeń wyposażonych w MagSafe niesie ze sobą szereg innych ułatwień. Jeżeli zdecydujemy się na wybór uchwytu samochodowego ze wbudowanymi magnesami, osiągniemy pełną przyczepność smartfona nawet podczas dynamicznej jazdy. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników na rynku pojawiły się także powerbanki MagSafe. Dzięki nim można naładować baterię bezprzewodowo w dowolnym miejscu, zapominając przy tym o niewygodnym i mało praktycznym kablu.

magsafe co to jest jakie iphone maja magsafe

 

Jakie iPhone mają MagSafe?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem iPhone i chcesz, aby obsługiwał technologię MagSafe, musisz pamiętać, że jest ona stosunkowo nowa. Wbudowane magnesy znajdziemy w serii iPhone 12 oraz we wszystkich modelach, które wypuszczono na rynek później. Niestety iPhone 11 oraz wszystkie modele wydane wcześniej nie obsługują MagSafe. Istnieje proste rozwiązanie problemu, jakim jest brak wbudowanego MagSafe. Z pomocą przychodzi etui ze wbudowanymi magnesami. Dzięki temu niepozornemu dodatkowi można cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami technologii MagSafe.

Zobacz dostępne akcesoria MagSafe ->

Etui z MagSafe - Kup teraz

 

Wbudowane magnesy

Co ciekawe, MagSafe nie zadebiutowało na rynku technologicznym wraz z premierą iPhone 12. Apple zaprezentowało swoją technologię już wcześniej. Dotyczyła ona innej grupy produktów. Początkowo pod pojęciem MagSafe kryła się wtyczka zakańczająca przewód zasilający do MacBook, MacBook Air i MacBook Pro. Dzięki temu, że ładowarka jest przytwierdzona do gniazda nie w sposób mechaniczny, a za pomocą magnesów, przedłużono jej żywotność i wygodę użytkowników.

 

Etui MagSafe – jak działa i do czego jest potrzebne?

Etui MagSafe to pokrowiec, który za pomocą wbudowanych magnesów łączy się ze smartfonem i ściśle do niego przylega.

magsafe co to jest jakie iphone maja magsafe

Etui MagSafe jest polecane zarówno dla iPhone ze wbudowanymi magnesami, jak i dla wcześniejszych modeli. W pierwszym przypadku kluczowy jest fakt, że zwykłe, grube obudowy często zaburzają działanie wbudowanych magnesów i obniżają przyczepność smartfona. Dzięki zastosowaniu specjalnej obudowy MagSafe technologia może działać płynnie i niezawodnie.

Po co etui ze wbudowanymi magnesami dla smartfona bez MagSafe? To bardzo proste! Właśnie dzięki modnemu pokrowcowi każdy właściciel iPhone, bez względu na posiadany model, może cieszyć się funkcjonalnością magnetycznej technologii. Magnesy zamocowane we wnętrzu pokrowca zapewniają stabilną pozycję podczas ładowania smartfona.

W przypadku klasycznych, magnetycznych ładowarek i uchwytów do telefonu należy przykleić specjalną blaszkę, która jest przyciągana przez magnes, w który wyposażono urządzenie. Wśród użytkowników pojawiały się obawy dotyczące wpływu magnesu na kondycję baterii smartfona. W przypadku technologii MagSafe taka obawa nie występuje. Etui MagSafe zapewnia doskonałą przyczepność – iPhone jest utrzymywany w stabilnej pozycji podczas ładowania. Wbudowane magnesy pozwalają na bezprzewodowe ładowanie baterii bez wyjmowania smartfona z pokrowca.

 

Polecamy także do przeczytania:


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *