Czy można ładować iPhone nieoryginalną ładowarka?

Nikt jeszcze nie skomentował

czy można ładować iphone nieoryginalną ładowarka

Urządzenia marki Apple są synonimem wysokiej jakości i płynnego działania. Nic więc dziwnego, że użytkownicy chcą zatroszczyć się o ich żywotność. Jak wszyscy wiemy, prawdziwym sercem smartfona jest bateria, od której zależy to, jak długo smartfon będzie mógł nam towarzyszyć. Ceny oryginalnych ładowarek do iPhone są dość wysokie. Pojawia się więc pytanie, czy można ładować iPhone za pomocą nieoryginalnej ładowarki? 

Jakimi ładowarkami można ładować iPhone?

daniel korpai qmdpif5q5re unsplash

Wybór ładowarki do iPhone zależy przede wszystkim od modelu urządzenia, który posiadamy. Im starszy iPhone i mniejsza pojemność baterii, tym mniejsza lista wymagań, którą urządzenie musi spełniać. Wszystkie modele od iPhone 8 wzwyż mają opcję ładowania Apple Quick Charge. Standard ten gwarantuje naładowanie baterii nawet do poziomu 50% w pół godziny. Wcześniejsze modele smartfona z logiem nadgryzionego jabłka nie mają takiego trybu, dlatego nie potrzebują ładowarki mocniejszej niż 10W. Co więcej, iPhone od 11 w górę można ładować także za pomocą ładowarek indukcyjnych. Najnowsze modele z serii 12, 13 i 14 mają także opcję ładowania magnetycznego za pośrednictwem złącza MagSafe.

Ładowarki sieciowe do iPhone z opcją szybkiego ładowania Quick Charge

Ładowarki bezprzewodowe indukcyjne do ładowania iPhone

Ładowarki bezprzewodowe z MagSafe do ładowania iPhone

Przeczytaj również: Ładowarka MagSafe – jak działa i do których iPhone pasuje?

 

Czy można ładować iPhone nieoryginalną ładowarką?

Nie ulega wątpliwości, że niezależnie od tego, jaki model iPhone posiadamy, używanie nieoryginalnych ładowarek o złej jakości może być źródłem poważnych kłopotów. Ładowarki, które nie posiadają certyfikatu MFi lub nie zostały dostosowane do potrzeb iPhone, mogą obniżać kondycję baterii, a ponadto przyczyniać się do poparzeń i pożarów przez brak odpowiednich zabezpieczeń. Jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją baterii w smartfonie i jednocześnie nie martwić się o ewentualne uszkodzenia mienia i zdrowia, powinniśmy wybierać wyłącznie spośród certyfikowanych ładowarek, które pochodzą od renomowanych producentów. Oczywiście nie muszą być to produkty marki Apple. Na rynku istnieje wielu dostawców, którzy zajmują się produkcją wysokiej jakości, bezpiecznych ładowarek, które doskonale dbają o kondycję baterii w iPhone.

To może się przydać: Jaka ładowarka indukcyjna do iPhone?

 

Czy można ładować iPhone ładowarka od Samsunga, Xiaomi lub Maca?

Urządzenia marki Apple wyróżniają się obecnością autorskiego złącza Lightning. W przypadku używania jednej ładowarki do uzupełniania poziomu baterii w wielu urządzeniach pojawiają się wątpliwości wynikające z różnic w pojemności baterii. Zapotrzebowanie energetyczne urządzeń nie stanowi jednak problemu w przypadku używania certyfikowanych ładowarek. Posiadają one zabezpieczenia, które potrafią skutecznie wyregulować potrzebne napięcie. Zasilacze USb od Apple o mocy 10W i 12W mogą z powodzeniem posłużyć do ładowania zarówno iPhone, jak i iPada. W przypadku mocniejszych ładowarek 20W można bezpiecznie naładować za ich pośrednictwem wszystkie modele iPada oraz iPhone 8 i nowsze modele. MacBook Air jest wyposażony w zasilacz o mocy 30W. Nie istnieją przeciwwskazania do użycia tej ładowarki do ładowania iPhone 8 oraz nowszych modeli.

 

Czy i jak można naładować iPhone bez kabla Lightning?

Ładowanie iPhone bez kabla Lightning jest możliwe w przypadku urządzeń, które obsługują ładowanie bezprzewodowe. Do tego potrzebujemy iPhone 8 lub nowszego. Urządzenia z tej linii wyposażono w system bezprzewodowego ładowania. Smartfony marki Apple są kompatybilne z ładowarkami indukcyjnymi działającymi w standardzie Qi.

 

Jak ładować iPhone, żeby nie zepsuć baterii?

Jeżeli chcemy przedłużyć żywotność baterii w iPhone, powinniśmy pilnować, aby smartfon był ładowany wyłącznie do 80%. Powinniśmy równocześnie troszczyć się o to, aby nie rozładować baterii całkowicie. Najniższy poziom energii w urządzeniu powinien wynosić około 20%. Bateria to jeden z komponentów iPhona, który łatwo uszkodzić, a jej wymiana jest kosztowna. Istnieje kilka przydatnych trików, które pozwolą utrzymać baterię iPhone w doskonałej kondycji przez długi czas. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o baterię w iPhone, sprawdź jeden z naszych wpisów – Jak prawidłowo ładować iPhone?.

 

FAQ:

Czy wszystkie iPhone mają taką samą ładowarkę?

Wszystkie smartfony marki iPhone mają takie samo złącze Lightning, jednak same ładowarki mogą się od siebie nieco różnić. Mowa tu przede wszystkim o mocy zasilacza, która jest dostosowywana do pojemności baterii w urządzeniu po to, aby zapewnić optymalny czas ładowania.

Czy podczas ładowania iPhone można z niego korzystać?

Wbrew powszechnie panującym mitom, można bezpiecznie korzystać z iPhone podczas ładowania baterii. Warto jednak zachować umiar, ponieważ takie zachowanie ma wpływ na szybkość ładowania baterii.

 

Czytaj też:

 


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *