Czy Lightning i USB-C to to samo?

1 Komentarz

usb c to lightning cable large

Co to jest kabel Lightning, do czego służy i jak wygląda?

Za sprawą przewodu ze złączem Lightning możliwe jest ładowanie i synchronizowanie produktów marki Apple takich jak: słuchawki, smartfony, iPady oraz piloty Siri Remote. Kabel umożliwia także importowanie zdjęć oraz ładowanie akcesoriów takich jak klawiatura Magic Keyboard, oraz mysz Magic Mouse. Oryginalny kabel Lightning jest sygnowany logiem MFI. Złącze Lightning jest płaskie i kompaktowe. Wtyczka jest dwustronna.

jaki kabel do ladowania iphone

Jak wygląda i do czego służy kabel USB-C?

Kabel USB-C to najnowszy standard popularnej wtyczki, którego używa się do ładowania baterii, zasilania i przesyłania danych w urządzeniach elektronicznych różnych marek. Mowa tu laptopach, tabletach oraz smartfonach. Złącze USB-C jest nieco szersze niż Lighting. Jest to płaskie złącze o zaokrąglonych końcówkach z wnęką w środku.

czy lightning i usb c to to samo

Co oznacza i do czego służy kabel USB-C Lightning

Takie oznaczenie mówi nam o tym, że mamy do czynienia z kablem z dwiema końcówkami – Lightning oraz USB-C. Złącze Lightning podłączane jest do urządzeń marki Apple, natomiast USB-C umożliwia połączenie przewodu z kostką ładowarki,  ktora posiada wejście USB-C. Za sprawą takiego kabla naładujemy i synchronizujemy iPhone, iPad oraz AirPods.

 

Jaka ładowarka USB-C do iPhone?

Wybierając kostkę ładowarki do iPhone, warto zwrócić uwagę na to, aby była ona kompatybilna z kablem, który posiadamy. Do ładowania wykorzystuje się kabel USB-C Lightning. Wybierając ładowarkę, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy posiada ona odpowiednią moc do tego, aby szybko uzupełnić poziom baterii w naszym smartfonie. 

Na zdjęciu poniżej kabel z końcówkami USB-C – Lightning oraz wejście na kabel z końcówką USB-C w ładowarce sieciowej.

czy lightning i usb c to to samo

5903396072451 20210122 Rs387 1000

Jeżeli nie dysponujemy odpowiednim kablem, doskonałym zakupem będzie ładowarka do iPhone 14/13/12/11 z kablem lightning biała, zapewniająca szybkie ładowanie 18W. Odporna na przegrzewanie ładowarka została wykonana z wysokiej klasy materiałów. Producent zatroszczył się także o odpowiednie zabezpieczenia. Produkt wyposażono w chip zapobiegający przegrzewaniu. Ładowarka jest kompaktowa i wygląda nowocześnie, a co najważniejsze- do zestawu dołączono wysokiej jakości, oryginalny kabel.

Inną, polecaną kostką jest szybka ładowarka USB-C PDQ Super FastCharging 25W. Jej ponadczasowy design w połączeniu z wysoką funkcjonalnością i starannym wykonaniem sprawia, że produkt cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników smartfonów marki Apple.

Osoby poszukujące wygodnych rozwiązań powinny przyjrzeć się ładowarce kątowej za meble 2A 2x USB. Urządzenie posiada szereg zabezpieczeń chroniących przed przegrzaniem, a ponadto umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie.

Oczekiwania użytkowników spełnia także zasilacz USB Typ C 18W PD QD. Kostka jest idealna do iPhone i posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Dzięki tej ładowarce możliwe jest szybkie ładowanie urządzeń. Ponadto na uwagę zasługuje obecność inteligentnego chipa, który dopasowuje optymalną prędkość ładowania do podłączonego urządzenia.

 

FAQ

Czy kabel typu C pasuje do iPhone?

Kabel USB-C nie pasuje do iPhone. Wszystkie smartfony Apple posiadają złącze Lightning. Wybierając kabel do ładowania iPhone, należy sięgnąć po przewód USB-C Lightning. Lightning łączy się z gniazdem smartfona, natomiast USB-C jest niezbędne do połączenia urządzenia z kostką zasilacza.

Czy jakiś z iPhone ma USB-C?

Żaden iPhone nie został wyposażony w złącza USB-C. Wszystkie produkty marki Apple mają złącza Lightning.


Jedna odpowiedź na "Czy Lightning i USB-C to to samo?"

  • Wojtek

    Artykuły nie przedstawia różnic w złączach usb i lightning. Chodzi o budowę złącza zalety wady, poszczególnych rozwiązań.
    Po prostu błędny tytuł artykułu

    Odpowiedz

A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *