Jaka ładowarka indukcyjna do iPhone?

Nikt jeszcze nie skomentował

jaka ladowarka indukcyjna do iphone

Tradycyjne ładowanie baterii w smartfonie za pomocą zasilacza i kabla odchodzi obecnie do lamusa. Popularność zyskuje natomiast ładowanie indukcyjne. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak to naprawdę działa i czy Wasz telefon też można naładować w ten sposób?

Ładowarka indukcyjna co to jest, jak działa?

Ładowarka indukcyjna umożliwia bezprzewodowe uzupełnianie poziomu baterii. Działanie tego rodzaju urządzeń jest możliwe dzięki indukcji magnetycznej. We wnętrzu ładowarki umieszczono cewkę elektromagnetyczną, przez którą przepływa prąd. Skutkiem tego działania jest powstanie pola elektromagnetycznego, które indukuje prąd w cewce smartfona, a następnie wędruje do baterii.

3 1 apple watch series 4

Ładowarka indukcyjna wymaga połączenia ze źródłem zasilania. Następnie wystarczy umieścić smartfon na jej powierzchni i gotowe- ładowanie rozpoczęte. Niestety nie naładujemy w ten sposób wszystkich smartfonów. Koniecznym warunkiem jest obsługiwanie standardu Qi.

Przeczytaj również: Czy ładowarka indukcyjna działa przez etui?

 

Ładowarka bezprzewodowa z MagSafe, czy bez?

Ładowarka bezprzewodowa z MagSafe jest zdecydowanie lepszym wyborem niż zwykłe urządzenie. MagSafe to technologia oparta na przyciąganiu urządzenia do powierzchni akcesorium za sprawą wbudowanych magnesów. Zapewnia to imponującą przyczepność, co przekłada się na wygodę użytkowania. To nie jedyna zaleta! W przypadku iPhone nowej generacji ładowarka MagSafe pozwala naładować baterię niemal dwa razy szybciej niż klasyczne indukcyjne urządzenie. MagSafe automatycznie reguluje moc ładowania, która jest odpowiednia dla danego smartfona. Nawet jeżeli posiadasz iPhone starszej generacji, ładowarka MagSafe jest doskonałym wyborem. Możesz wzbogacić swój smartfon o właściwości magnetyczne za sprawą specjalnego etui.

Przeczytaj także: MagSafe co to jest, jakie iPhone mają MagSafe?

 

Które iPhone mają MagSafe?

Wewnętrzne magnesy niezbędne do działania MagSafe znajdziemy w następujących modelach smartfonów marki Apple:

  • iPhone 12,
  • iPhone 12 Mini,
  • iPhone 12 Pro,
  • iPhone 12 Pro Max,
  • iPhone 13,
  • iPhone 13 Pro.

 

Które iPhone da się naładować bezprzewodowo?

Wygodnym ładowaniem indukcyjnym mogą cieszyć się właściciele iPhone 8 i wszystkich nowszych od niego modeli.

 

Jaką ładowarkę wybrać?

Za pomocą ładowarki MagSafe naładujemy baterię w iPhone 12 z mocą 15 W. W przypadku zwykłych ładowarek indukcyjnych moc ładowania wynosi 7,5 W, więc jest dwukrotnie mniejsza, co bez wątpienia przekłada się na szybkość ładowania.

Niezaprzeczalną zaletą bezprzewodowych ładowarek magnetycznych jest łatwość, z która umieszcza się urządzenie na ich powierzchni. Kłopotliwe układanie iPhone w bezpiecznej pozycji, odchodzi w zapomnienie. Magnesy przyciągną smartfon na tyle mocno, że upadek lub przypadkowe zsunięcie się z ładowarki będą praktycznie niemożliwe. Ładowarki MagSafe zapewniają pełną wygodę i mobilność ładowania. Zapomnij o złamanych kablach i uszkodzonych portach!

ladowarka magsafe jak dziala i do ktorych iphone pasuje

 

Ciekawą alternatywę dla zabieganych stanowią trójfunkcyjne ładowarki MagSafe. Za sprawą ładowarki 3w1 z łatwością naładujesz jednocześnie iPhone, AirPods oraz Apple Watch, a to wszystko bez nieestetycznej plątaniny kabli.

5903396097119 20210308 rm003 1000

 

Co ciekawe, na rynku znajdziemy wiele uchwytów samochodowych, które są kompatybilne z MagSafe. Dzięki temu możemy zapomnieć o naklejaniu na tył smartfona szpecących blaszek, które ostatecznie nie dawały odpowiedniej przyczepności i smartfon lądował na siedzeniu podczas pierwszego mocnego hamowania. Uchwyty MagSafe zapewniają stabilną pozycję smartfona nawet podczas gwałtownych manewrów.

pol pl choetech samochodowy uchwyt magnetyczny indukcyjna ladowarka qi 15w kompatybilna z magsafe czarny t200 f 74070 3

 

Jeżeli o podróżach mowa, nie możemy pominąć power banków. Magnetyczny power bank ściśle przylega do tyłu smartfona i zupełnie nie przeszkadza w jego normalnym użytkowaniu. Nie musisz trzymać power banku w dłoniach ani siłować się z mało praktycznym kablem. Przykładasz power bank do iPhone, a resztą zajmują się wbudowane magnesy. Możesz cieszyć się przenośnym ładowaniem, gdziekolwiek jesteś.

power bank akumulator magsafe 10000mah, bezprzewodowe ładowanie, biały

 

Warto pamiętać, że MagSafe umieszczono tylko w iPhone 12 i nowszych. Korzystanie z tej technologii w starszych smartfonach wymaga zakupu specjalnego etui.

 

Polecamy także do przeczytania:


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *