Ładowarka MagSafe – jak działa i do których iPhone pasuje?

Nikt jeszcze nie skomentował

ladowarka magsafe jak dziala i do ktorych iphone pasuje

Ładowarki MagSafe zostały zaprojektowane po to, aby szybko i bezpiecznie ładować baterię bez konieczności używania tradycyjnego kabla. Jak działa technologia, która obecnie cieszy się ogromną popularnością?

Jak działa ładowarka MagSafe?

Bezprzewodowe ładowarki MagSafe są przyjazne użytkownikom. Obsługa urządzenia jest niezwykle intuicyjna. Na powierzchni ładowarki umieszczono magnesy, które przywierają do smartfona i zapewniają mu najlepszą przyczepność. Dlaczego tak się dzieje? Jest to możliwe dzięki temu, że we wnętrzu smartfonów marki Apple również znajdują się specjalne magnesy! 

ladowarka magsafe jak dziala i do ktorych iphone pasuje

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ładowarki MagSafe obsługują jednocześnie standard ładowania Qi. Dzięki temu ładowarka może być używana do uzupełniania poziomu baterii w starszych urządzeniach, w których nie znajdziemy magnesów.

Ładowarkę należy podłączyć do źródła zasilania, a następnie położyć na niej iPhone, AirPods lub inne urządzenie, które chcemy naładować. MagSafe samoczynnie dostosowuje moc ładowania do urządzenia. Górna moc ładowarki wynosi 15W.

 

Jakie iPhone mają MagSafe?

Modele ze wbudowanymi magnesami to:

 • iPhone 12,
 • iPhone 12 Mini,
 • iPhone 12 Pro,
 • iPhone 12 Pro Max,
 • iPhone 13,
 • iPhone 13 mini,
 • iPhone 13 Pro.
 • iPhone 13 Pro Max,
 • iPhone 14,
 • iPhone 14 Plus,
 • iPhone 14 Pro,
 • iPhone 14 Pro Max,
 • iPhone 15,
 • iPhone 15 Plus,
 • iPhone 15 Pro,
 • iPhone 15 Pro Max

Niestety iPhone 11 i wszystkie modele, które wypuszczono na rynek wcześniej, nie posiadają wbudowanych magnesów. Oczywiście nie oznacza to, że nie możemy ładować ich bezprzewodowo. Jak już wspomnieliśmy, ładowarki MagSafe obsługują standard Qi, dlatego bez przeszkód naładujemy za ich pomocą starsze produkty marki Apple i nie tylko! 

Przeczytaj także: MagSafe co to jest, jakie iPhone mają MagSafe?

Co jednak z przyczepnością? Czy istnieje jakiś sposób na to, aby przymocować do iPhone starszej generacji magnetyczny portfel lub stabilnie umieścić urządzenie na ładowarce indukcyjnej?

 

Czy ładowarka MagSafe naładuje iPhone bez MagSafe?

Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli iPhone 11 i starszych modeli! Ładowarka MagSafe bez problemu uzupełni poziom energii w ich urządzeniach. Będzie wówczas działać jak standardowa ładowarka bezprzewodowa. Główną zaletą MagSafe, oprócz szybkiego ładowania, jest zapewnienie ponadprzeciętnej przyczepności. Jeżeli jesteś posiadaczem iPhone bez wbudowanego MagSafe, możesz zapewnić sobie ten efekt za pomocą specjalnego etui. Etui ze wbudowanymi magnesami będzie przyciągane przez powierzchnię ładowarki MagSafe tak samo mocno, jak gdyby telefon miał w swoim wnętrzu wbudowane magnesy. Warto zaznaczyć, że magnetyczne obudowy są nie tylko praktyczne, ale także niezwykle estetyczne. Nowoczesny design ma ogromny wpływ na popularność dodatków tego rodzaju.

 

Ładowarki bezprzewodowe z MagSafe do ładowania iPhone

 

Czy ładowarka MagSafe działa przez zwykłe etui?

Owszem, ładowarka MagSafe działa przez standardowe etui, ale tylko w przypadku smartfonów nowszej generacji. To nie jest jedyne ograniczenie. Ładowarki działają tylko przez cienkie obudowy. Grubsze pokrowce mogą zakłócać działanie magnesów. Jeżeli chcemy uniknąć zmniejszonej przyczepności, lepszym rozwiązaniem będzie etui ze wbudowanym MagSafe.

 

Ile ładuje MagSafe?

Ładowarka MagSafe automatycznie reguluje poziom napięcia potrzebnego do naładowania baterii w danym urządzeniu. Dla przykładu- ładowarka MagSafe ładuje iPhone 12 z mocą 15 W. Oznacza to, że uzupełnia poziom naładowania baterii dwa razy szybciej niż standardowe ładowarki indukcyjne. Należy pamiętać, że taką moc można osiągnąć jedynie dzięki nowemu, 20-watowemu zasilaczowi od Apple. Jeżeli użyjemy starszego zasilacza, uzyskamy maksymalną moc 13 W.

 

Etui z MagSafe - Kup teraz

 

Polecamy także do przeczytania:


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *