Czy ładowarka indukcyjna działa przez etui?

Nikt jeszcze nie skomentował

Czy ładowarka indukcyjna działa przez etui?

Ładowarki bezprzewodowe to synonim wygody i funkcjonalności. Skradły serca użytkowników za sprawą braku splątanych kabli. Swoboda korzystania, elegancki wygląd i możliwość ładowania kilku urządzeń jednocześnie to główne zalety tego rozwiązania. Ładowanie bezprzewodowe wciąż budzi jednak wiele pytań i wątpliwości.

 

Jak działa bezprzewodowa ładowarka indukcyjna?

Bezprzewodowa ładowarka indukcyjna, jak się okazuje, nie jest jednak całkowicie bezprzewodowa. Do jej prawidłowego funkcjonowania konieczny jest jeden przewód, który łączy ją ze źródłem zasilania. Określenie “bezprzewodowa” wzięło się stąd, że faktycznie nie potrzebujemy żadnego kabla, aby rozpocząć ładowanie baterii w urządzeniu. Dzieje się tak, ponieważ we wnętrzu ładowarki indukcyjnej umieszczono cewkę nadawczą, za której sprawą na powierzchni ładowarki zgromadzony jest ładunek elektromagnetyczny. Kiedy na ładowarce umieścimy urządzenie, które posiada cewkę odbiorczą, zgromadzony ładunek wykorzystywany jest samoczynnie do naładowania akumulatora umieszczonego w urządzeniu. Działanie ładowarki bezprzewodowej opiera się na zjawisku indukcji magnetycznej.

Ładowarki bezprzewodowe indukcyjne do ładowania iPhone

Czytaj więcej na ten temat: W jaki sposób działa ładowarka indukcyjna?

 

Czy da się naładować etui ładowarką indukcyjną, nie ściągając etui?

Wielu użytkowników zadaje pytanie, czy do ładowania bezprzewodowego należy ściągać etui ze smartfona. Mamy dobre wieści, bowiem istnieje wiele modeli etui, które są kompatybilne z ładowarkami bezprzewodowymi. Ta funkcja jest możliwa dzięki cienkiej, smukłej konstrukcji, która nie osłabia ani nie zakłóca przepływu energii elektrycznej. Warto jednak przywiązywać wagę do tego, aby etui używane podczas ładowania nie było zbyt grube, ponieważ ładowarki indukcyjne wytwarzają pole elektromagnetyczne, które oddziałuje na około 1 cm. Jeżeli etui będzie grubsze, ładowanie może nie przebiegać dostatecznie szybko.

To może być przydatne: Jak prawidłowo ładować iPhone?

 

756763640085198

 

Jakie etui do ładowania indukcyjnego?

Doskonałym wyborem do ładowania indukcyjnego będzie etui silikonowe, gumowe lub z nanokompozytu. Ogólnie rzecz ujmując, zaleca się zrezygnowanie z aluminiowych i metalowych osłon, które blokują przepływ energii, chyba że producent etui zapewnia o jego kompatybilności z ładowarkami bezprzewodowymi.

Czytaj też: Jaka ładowarka indukcyjna do iPhone?

 

Czy metalowa blaszka przeszkadza w ładowaniu indukcyjnym?

Każdy, kto korzystał z magnetycznego uchwytu samochodowego, wie, czym jest niewielka, metalowa blaszka naklejona na pleckach smartfona. To właśnie dzięki jej obecności nasze urządzenie ściśle przylega do uchwytu nawet podczas gwałtownych manewrów. Jednak, czy metalowa blaszka zakłóca ładowanie indukcyjne? Nie ma na ten temat jednoznacznych badań, jednak przyjmuje się, że niewielka blaszka umieszczona w odpowiednim miejscu nie ma wpływu na jakość ładowania bezprzewodowego.

Czy Twój smartfon posiada standard Qi? Czy szukasz godnej polecenia ładowarki indukcyjnej, która nie tylko naładuje urządzenie, ale także stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza? Sprawdź asortyment sklepu EtuiTelefon.pl i znajdź wymarzoną ładowarkę indukcyjną w doskonałej cenie.

 

Czytaj również:

Ładowarka MagSafe – jak działa i do których iPhone pasuje?

 


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *