W jaki sposób działa ładowarka indukcyjna?

Nikt jeszcze nie skomentował

4324324324324

Jednym z dobrodziejstw technologii są ładowarki indukcyjne, które służą do bezprzewodowego przesyłania energii. Ładowanie bez udziału kabla zyskało w krótkim czasie wielu wiernych zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie powrotu do tradycyjnej formy zasilania baterii w smartfonie.

 

Spis treści:

  1. Ładowanie indukcyjne — czym jest?
  2. W jaki sposób działa ładowanie indukcyjne?
  3. Jakie ładowarki posiadamy w naszej ofercie?
  4. Jakie zalety i wady mają ładowarki indukcyjne?
  5. Co zrobić, kiedy telefon nie posiada standardu QI?
  6. Wnioski

 

Ładowanie indukcyjne — czym jest?

Ładowanie indukcyjne to zjawisko, które do naładowania akumulatora umieszczonego w smartfonie wykorzystuje działanie indukcji magnetycznej. Technologia ładowania indukcyjnego jest niezwykle wygodna nie tylko ze względu na brak zbędnego okablowania, ale również dlatego, że opiera się na ujednoliconym standardzie QI. Ładowarka indukcyjna musi być kompatybilna z urządzeniem, które chcemy naładować. Dzięki ujednoliconemu standardowi QI zyskujemy pewność, że większość urządzeń naładujemy z użyciem jednej ładowarki. Warto jednak sprawdzić, na jakiej technologii opiera się ładowanie indukcyjne w naszym smartfonie, ponieważ zdarza się, że nieliczne z firm opierają ten proces na własnym, wyjątkowym standardzie.

 

W jaki sposób działa ładowanie indukcyjne?

32bad23e7954f4795558afd7916a2fd2

Jak już wspomnieliśmy, ładowanie indukcyjne opiera się na działaniu indukcji magnetycznej. Smartfon musi posiadać wbudowaną cewkę elektromagnetyczną, dzięki której będzie w stanie odebrać energię przesyłaną z ładowarki. Podobną cewkę posiada ładowarka. Przez cewkę ładowarki przepływa prąd, który wytwarza pole elektromagnetyczne. Gromadzi się ono w cewce umieszczonej w smartfonie i przepływa wprost do baterii. Właśnie dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można było pozbyć się kabla, który jest niezbędny do tradycyjnego ładowania.

 

Jakie ładowarki posiadamy w naszej ofercie?

Wszystkie urządzenia dostępne w naszym asortymencie przechodzą przez surową selekcję po to, aby do rąk naszych klientów trafiły jedynie ładowarki bezpieczne, niezawodne i wykonane z wysokiej klasy materiałów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych odbiorców, oferujemy ładowarki poziome i pionowe. Ładowarki pionowe doceniają szczególnie ci użytkownicy, którzy lubią korzystać ze smartfona podczas ładowania. Kształt i kolor ładowarki bezprzewodowej powinien wpisywać się w gust użytkownika i w stylistykę miejsca, w którym gadżet będzie użytkowany.

Ładowarki małe, duże, czarne, białe, okrągłe, prostokątn, stojące, podświetlane, złote, a może drewniane? Wszystkie te rodzaje urządzeń są dostępne w naszej ofercie.

Oferujemy ładowarki kompatybilne z technologią MagSafe. Użytkownicy, którzy chcą ładować jednocześnie smartfon i słuchawki lub zegarek również znajdą w naszej ofercie produkty spełniające ich oczekiwania.

 

Jakie zalety i wady mają ładowarki indukcyjne?

Największą zaletą ładowarek indukcyjnych jest ich estetyka. Zgrabne kształty i nowoczesny wygląd sprawiają, że ładowarka bezprzewodowa jest gustownym elementem wystroju wnętrza. Brak zbędnego okablowania ułatwia utrzymanie porządku w miejscu pracy ładowarki. Produkty te są w pełni bezpieczne i funkcjonalne.

Jedną ładowarką można naładować wiele urządzeń takich jak smartfon, tablet, smartwatch, czy słuchawki. Wybierając ładowarkę bezprzewodową o większej powierzchni ładowania, umożliwiamy sobie ładowanie kilku urządzeń jednocześnie.
Ogromną zaletą ładowarek indukcyjnych jest wygoda użytkowania. Wystarczy odłożyć smartfon na powierzchnię ładującą, aby bateria zaczęła się napełniać. Brak konieczności wpinania kabla obniża do zera ryzyko uszkodzenia portu w smartfonie. Dzięki ładowaniu bezprzewodowemu łatwiej pozostać w stałym kontakcie z bliskimi i nie przegapić żadnej ważnej rozmowy.
Główną wadą ładowarek bezprzewodowych jest nieco wolniejsze ładowanie oraz brak przydatności w podróży.

 

Co zrobić, kiedy telefon nie posiada standardu QI?

Położyłeś telefon na ładowarce indukcyjnej i… cisza. Brak sygnału wskazującego na napełnianie się baterii. Oznacza to, że Twój smartfon nie posiada standardu QI. Czy to znak, że musisz pożegnać się z wygodnym ładowaniem bezprzewodowym? Na szczęście nie. Jeżeli jesteś posiadaczem starszego modelu smartfona, możesz wyposażyć go w wygodny adapter do ładowania indukcyjnego.

Adapter jest niewielki i poręczny. Wpina się go w gniazdo ładowania. Następnie wystarczy już tylko umieścić smartfon na powierzchni ładującej i gotowe. Adaptery są w pełni bezpieczne, ponieważ wszystkie renomowane modele posiadają zabezpieczenie przed przegrzewaniem.

 

Wnioski

Ładowanie indukcyjne jest niezwykle komfortowym i praktycznym rozwiązaniem. Brak plączących się kabli to coś, co ucieszy wszystkich miłośników porządku i minimalizmu. Istnieje wiele modeli ładowarek indukcyjnych, dzięki czemu każdy użytkownik znajdzie urządzenie kompatybilne z posiadanym smartfonem i wpasowujące się w indywidualny gust.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *