Jak wyczyścić etui na telefon?

2 komentarze

27913048 Lavender Theme A Clean Sheet Of Notepad And Objects With Lavend

Etui jest jednym z najbardziej potrzebnych akcesoriów do telefonów komórkowych. To ono jest odpowiedzialne za jego bezpieczeństwo i ochronę w różnych sytuacjach niezależnych od nas i siły wyższej. Z czasem na powierzchni etui pojawiają się różne zanieczyszczenia. Jak je usunąć bez śladu? Jakie są metody czyszczenia obudowy? Jakie środki czyszczące nadają się na bezpiecznie czyszczenie etui do telefonu?

O czym musisz pamiętać w trakcie czyszczenia etui:

  • Przed czyszczeniem zawsze ściągaj etui z telefonu, aby nie uszkodzić jego ważnych elementów;
  • Nie używaj w trakcie czyszczenia szczotek lub jakichkolwiek twardych myjek, które mogą spowodować zarysowania. Dobrze sprawdzają się chusteczki z mikrofibry – są bardzo delikatne.

Czyścimy silikonowe etui: przezroczyste i matowe

Czyścimy Silikonowe Etui Przezroczyste I Matowe

Silikonowe pokrowce na telefon, zarówno przezroczyste, jak i matowe są jednymi z najpopularniejszych modeli. Ich zaletą jest miękkość, łatwe zakładanie oraz możliwość przebierania w kolorach i motywach dekoracyjnych. Jednak bez odpowiedniej pielęgnacji nie jest możliwe utrzymanie etui w dobrym stanie przez dłuższy czas. Na szczęście dbanie o nie jest stosunkowo proste i nie wymaga szczególnie dużo wysiłku.

Na etui osiada dużo pyłu i kurzu, więc do usuwania takich codziennych zanieczyszczeń wystarczy miękka ściereczka albo miękka gąbka lekko zwilżona wodą z mydłem lub alkoholem. Jeśli jednak na etui znajdują się większe plamy, zażółcenia to sama woda nic nie da. W tym przypadku jest kilka sprawdzonych metod:

  • Ciepłą wodę należy wymieszać z kawałkami mydła i zanurzyć etui na około 30–60 minut. Następnie dobrze wytrzeć powierzchnię szmatką i dokładnie wysuszyć;
  • Możesz wybielić przezroczyste etui wybielaczem bez chloru. Zasób czyszczący należy nałożyć na produkt chusteczką, chwilę zaczekać, dokładnie spłukać i wysuszyć;
  • Łyżka sody rozpuszczona w małej ilości wody również pomoże usunąć brud z akcesoriów o innym kolorze;
  • Dla usunięcia plam z flamastra lub tuszu najlepiej nadaje się alkohol;
  • Przezroczyste etui bez żadnych nadruków można oczyścić także zmywaczem do paznokci. W połączeniu z nim nadruk mógłby zejść lub stracić kolor.

Jak wybielić matową i przezroczystą powierzchnię?

Jak Wybielić Matową I Przezroczystą Powierzchnię

Szczególnie widać to na białym. Aby poprawić wygląd tak zabrudzonego etui najlepiej zastosować alkohol izopropylowy. Nie za dużo i nie w stanie skondensowanym. Najlepiej przygotować sobie miseczkę z ciepłą wodą i dodać do niej parę kropli alkoholu. Następnie zamoczyć miękką ściereczkę lub gąbkę, wycisnąć nadmiar wody i przemywać etui. Dobrze jest przemyć je w całości, nie tylko w miejscach najbardziej zabrudzonych. To spowoduje nie tylko usunięcie zanieczyszczeń, ale także zakonserwuje materiał. Jeśli po pierwszym zastosowaniu wszystko nie zejdzie, należy powtórzyć proces.  

Jak wyczyścić białe etui?

Jak Wyczyścić Białe Etui

Biały pokrowiec na telefon brudzi się najszybciej. Żeby nagle całkowicie nie zmienił koloru można oczyścić go sprayem do czyszczenia kurzu. Etui należy ściągnąć z telefonu, położyć na ścierce i nanieść grubą warstwę sprayu na etui. Odczekać około 1 minuty i zetrzeć. Obudowa jest czysta, wygląda wręcz jak nowa. 

Etui skórzane lub z eko-skóry

Etui Skórzane Lub Z Eko Skóry

Skóra jest delikatnym materiałem, zarówno prawdziwa, jak i eko-skóra. Etui z nich wykonane może być wytrzymałe przez wiele lat, lecz wymaga pielęgnacji. Należy je czyścić ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Ewentualnie można używać detergentów odtłuszczających przeznaczonych specjalnie dla skórzanych powierzchni. W takie środki można zaopatrzyć się w sklepie obuwniczym. Wystarczy nanieść je miękką ściereczką na etui, czyścić okrężnymi ruchami, a następnie przetrzeć. 

Zamszowe etui

Czyszczenie Etui Z Plastiku

Zamsz to specyficzny materiał, trudny do utrzymania w czystości. Dobrze sprawdza się do tego gumowa szczoteczka albo szczoteczka do zębów. Sprawdza się przy zaschniętym brudzie. Czasami sprawdza się również gumka do gumowania oraz wysuszona skórka od chleba. Do czyszczenia używa się białej powierzchni. Zabrudzenia są usuwane, lecz bez naruszenia materiału. 

Czyszczenie etui z plastiku

Czyszczenie Etui Z Plastiku

Plastik jest wymagającym materiałem, ponieważ może dochodzić do jego przebarwień. Etui wykonane z niego powinno być regularnie czyszczone. Można używać do tego środków odtłuszczających, wody z odrobiną sody oczyszczonej, a do codziennego przecierania wilgotnych ściereczek do czyszczenia mebli. 

Etui jest niezbędne dla zachowania telefonu w dobrym stanie. Jednak, żeby pełniło ono dobrze swoją funkcję, nie tylko dekoracyjną, trzeba utrzymywać je w dobrym stanie. Oznacza to regularne czyszczenie. Nie tylko kiedy pojawia się zabrudzenia. Ważna jest pielęgnacja regularna, dostosowana do tworzywa, z którego etui jest wykonane. To ułatwia korzystanie z telefonu oraz z samego pokrowca. 

Zobacz także


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *