Czy potrzebuję etui z MagSafe? Podajemy 5 powodów, dlaczego warto je mieć!

Nikt jeszcze nie skomentował

czy potrzebuję etui z magsafe

Zastanawiasz się, czy potrzebujesz etui z MagSafe 🤔? to zależy… Etui z MagSafe jest specjalnie zaprojektowane do współpracy z technologią magnesów Apple, która umożliwia łatwe przyczepianie różnych akcesoriów do iPhone, takich jak ładowarki bezprzewodowe, uchwyty samochodowe, power banki itp. z wbudowanym MagSafe. Jeżeli teraz myślisz, że nie potrzebujesz…. to hola hola, przed podjęciem decyzji najpierw sprawdź, jak można wykorzystać etui z MagSafe 😉.

 

O co chodzi z MagSafe?

MagSafe to technologia stworzona przez Apple, która została wprowadzona w najnowszych modelach iPhone’ów. Łączy ona w sobie bezprzewodowe, szybkie ładowanie z możliwością połączenia telefonu z różnymi akcesoriami za pomocą przyciągania magnetycznego. Możliwe jest to dzięki serii magnesów wbudowanych wokół cewki ładującej w smartfonie, jak i magnesów umieszczonych w kompatybilnych akcesoriach, na przykład w ładowarce indukcyjnej bezprzewodowej. Dlatego aby chronić telefon potrzebujesz etui lecz zazwyczaj zwykłe etui zaburzają działanie magnesów, co powoduje słabszą przyczepność. Zostały z tego względu stworzone etui z MagSafe, które zwiększają stabilność połączenia. Taka obudowa sprawia, że zarówno telefon, jak i akcesoria przyciągają się do siebie i ustawiają we właściwej pozycji, co umożliwia ich wzajemne funkcjonowanie i użytkowanie.

Jakie telefony mają MagSafe?

Tylko niektóre modele iPhone’ów są wyposażone w technologię MagSafe. Apple wprowadził ją do swoich smartfonów w 2020 roku w dniu premiery serii iPhone 12.

Zatem jest ona dostępna w następujących modelach:

Modele iphone, które mają MagSafe

Wszystkie iPhone serii 12

☑ iPhone 12
☑ iPhone 12 mini
☑ iPhone 12 Pro
☑ iPhone 12 ProMax

Wszystkie iPhone serii 13
☑ iPhone 13
☑ iPhone 13 mini
☑ iPhone 13 Pro
☑ iPhone 13 ProMax

Wszystkie iPhone serii 14
☑ iPhone 14 Plus
☑ iPhone 14
☑ iPhone 14 Pro
☑ iPhone 14 ProMax

Wszystkie iPhone serii 15
☑ iPhone 15
☑ iPhone 15 Plus
☑ iPhone 15 Pro
☑ iPhone 15 ProMax

Warto tu dodać, że technologia MagSafe występuje też w innych produktach Apple. Mowa tu między innymi o zegarkach Apple Watch czy też słuchawkach AirPods.

Czy potrzebujesz etui z Magsafe?

Etui z MagSafe wyposażone jest w magnesy, dzięki którym można przyczepić się do iPhone’a, zachowując funkcję bezprzewodowego ładowania. Co więcej, takie etui można swobodnie łączyć z innymi kompatybilnymi akcesoriami MagSafe, między innymi z uchwytami samochodowymi, jak i z portfelami. Jeśli ktoś się zastanawia, czy i po co etui z Magsafe jest potrzebne, to powinien wiedzieć, że ten produkt jest nie tylko dodatkową ochroną smartfona, bo chroni go przed uszkodzeniami, ale i wpływa na zwiększenie jego funkcjonalności.

Jakie korzyści daje etui z MagSafe?

Etui do iPhone’a z wbudowanym MagSafe oferuje użytkownikowi więcej zalet niż jakiekolwiek inne etui bez MagSafe, oto kilka z nich:

✅ Precyzyjne mocowanie do akcesoriów z MagSafe

Etui z MagSafe umożliwia pewne i precyzyjne mocowanie iPhone’a do akcesoriów bezprzewodowych, takich jak ładowarki MagSafe, portfele, uchwyty samochodowe.

✅ Stabilność w trakcie ładowania iPhone’a

W trakcie ładowania telefonu nie trzeba ściągać etui, wbudowane magnesy łatwo przyciągają się, co zwiększa stabilność połączenia. To może być szczególnie przydatne w trakcie ładowania na uchwycie indukcyjnym z MagSafe do ładowania bezprzewodowego. Oto kilka przykładów takich uchwytów:

✅ Szybkie ładowanie

Ładowanie za pomocą MagSafe oferuje zauważalną przewagę nad tradycyjnymi metodami ładowania bezprzewodowego Qi. Precyzyjne ustawienie zapewniane przez magnesy w ładowarkach MagSafe umożliwia szybsze i bardziej wydajne przenoszenie mocy. Oznacza to, że ładowanie MagSafe często zapewnia krótszy czas ładowania w porównaniu ze standardowym ładowaniem bezprzewodowym Qi, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla użytkowników, dla których szybkość jest priorytetem.

✅ Ochrona i estetyka

Oprócz funkcji MagSafe, etui nadal pełni funkcję ochronną dla iPhone’a, chroniąc go przed zadrapaniami, upadkami i innymi uszkodzeniami. Etui z MagSafe jest również dostępne w sklepie EtuiTelefon.pl w różnych stylach i kolorach, co pozwala dostosować wygląd swojego iPhone’a.

Korzystaj z akcesoriów MagSafe, które dają wygodę i funkcjonalność

Jeśli posiadasz iPhone z funkcją MagSafe, istnieje wiele akcesoriów z tej technologii, z których możesz skorzystać. Poniżej znajdziesz listę popularnych akcesoriów z MagSafe:

✅ Uchwyt samochodowy MagSafe

Za pomocą uchwytu samochodowego z technologią MagSafe możesz wygodnie korzystać np. z nawigacji GPS, bez konieczności trzymania urządzenia w ręce.

uchwyt samochodowy z magsafe 1 uchwyt samochodowy z magsafe do kratki uchwyt samochodowy magnetyczny na kokpit, kompatybilny z magsafe

 

✅ Uchwyt samochodowy z możliwością ładowania MagSafe

Uchwyt samochodowy z funkcją ładowania MagSafe szybko naładuje Twój iPhone’a w trakcie jazdy autem, zapewniając jednocześnie pewne i stabilne mocowanie dzięki magnetycznym punktom MagSafe. Na rynku są dostępne uchwyty z możliwością mocowania na wlotach wentylacyjnych, na szybie lub kokpicie. Wszystko to sprawia, że akcesorium ten jest wygodny i uniwersalny dla użytkowników iPhone’a z MagSafe.

uchwyt samochodowy magsafe iphone 15w uchwyt samochodowy z ładowaniem bezprzewodowym magsafe qi 15w uchwyt samochodowy do kratki z magsafe i ładowaniem indukcyjnym 15w

 

✅ Ładowarka magnetyczna MagSafe

Ładowarki magnetyczne z MagSafe typu stojaki lub płaskie są wyposażone w magnetyczne punkty MagSafe, umożliwiają one łatwe umieszczanie iPhone’a w dowolnej pozycji podczas ładowania i gwarantują stabilne mocowanie w trakcie bezprzewodowego ładowania. W trakcie ładowanie nie musisz już więcej się przyjmować, czy iPhone został naładowany i  czy się nie przesunął, magnesy będą go sztywnie trzymały 😉.

ładowarka bezprzewodowa 3w1 magsafe 25w szybkie ładowanie Ładowarka mfi 3w1 do iphone apple watch airpods 15w Ładowarka magnetyczna do magsafe qi 15w

 

✅ Power bank MagSafe

Power bank z MagSafe gwarantuje bezprzewodowe ładowanie iPhone’a bez konieczności korzystania z kabli, a jego magnetyczna funkcja przyłączania zapewnia pewne mocowanie do tyłu iPhone serii 12 lub nowszego. Dzięki temu możesz swobodnie korzystać z urządzenia, nie trzymając go w ręce oraz ładować telefon w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

power bank akumulator guess magsafe 3000 mah powee bank, akumulator magsafe 1000mah power bank 5000 mah ładowanie bezprzewodowe z magsafe 15w

Poradnik zakupowy 

✅ Portfel z MagSafe do kart i dokumentów

Do etui z MagSafe można dokupić dodatkowy portfel MagSafe do przechowywania kart i dokumentów. Portfel precyzyjnie łączy się z iPhone’m i można go odczepić w każdym momencie.

portfel magnetyczny leathe mag wallet,granatowy portfel magnetyczny leathe mag wallet,pomarańczowy portfel magnetyczny leathe mag wallet, ciemna purpura

 

Czym kierować się przy wyborze etui z MagSafe?

Wybierając etui z MagSafe, trzeba przede wszystkim sprawdzić, czy zostało ono wykonane z odpowiednich materiałów, czyli z takich, które zabezpieczą telefon przed uszkodzeniami. Warto też zwrócić uwagę na grubość etui i jego estetykę. Produkt występuje w wielu kolorach, wzorach czy też stylach. Etui z MagSafe wcale nie musi być nudne. W asortymencie sklepu www.etuitelefon.pl można znaleźć szeroki wybór casów, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Warto się z nimi zapoznać!

Poradnik zakupowy 

Czy potrzebuję etui z MagSafe?

Decyzja o zakupie etui z MagSafe powinna być uzależniona od osobistych preferencji i potrzeb użytkownika iPhone’a. Jeśli ktoś korzysta na przykład z takich akcesoriów jak uchwyt samochodowy, ładowarka indukcyjna czy też wręcz nie rozstaje się z power bankiem, to jak najbardziej powinien przemyśleć zakup etui z MagSafe, które znacząco wpłynie na podniesienie komfortu użytkowania telefonu.

Obudowa z MagSafe do iPhone to przydatny produkt, który skutecznie ochroni telefon przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Dodatkowo wpłynie na podniesienie jego funkcjonalności, między innymi poprzez umożliwienie ładowania bezprzewodowego i łączenia etui z innymi kompatybilnymi akcesoriami.

 

FAQ: Odpowiadamy na często zadawane pytania


❓Jak włączyć MagSafe

Funkcja MagSafe działa w iPhone’ach automatycznie. Oznacza to, że nie trzeba jej włączać ani wyłączać. Aktywuje się ona w momencie bezprzewodowego połączenia magnetycznego między iPhone’m a ładowarką z MagSafe lub innymi akcesoriami z MagSafe typu uchwyt samochodowy, czy też power bank.

❓Czy funkcja MagSafe niszczy baterię

Funkcja MagSafe została zoptymalizowana przez Apple w celu zminimalizowania jej wpływu na kondycję baterii – zwłaszcza w kontekście ładowania bezprzewodowego. Dlatego jeśli będzie się prawidłowo korzystało z MagSafe, to nie powinno się zaszkodzić baterii. Trzeba również tutaj pamiętać o przestrzeganiu ogólnych zasad korzystania ze smartfonu i funkcji ładowania, między innymi o unikaniu skrajnych temperatur podczas korzystania, jak i ładowania iPhone’a czy też ładowaniu baterii do pełna.

 

Autor artykułu

Andrzej Janowski

Copywriter z sześcioletnim doświadczeniem w tworzeniu treści dla blogów i portali informacyjnych. Andrzej specjalizuje się w pisaniu dla branży technologicznej. Jego teksty cechują się precyzją i autentycznością, które są owocem lat praktyki i ciągłego doskonalenia umiejętności. W wolnych chwilach Andrzej zgłębia nowe techniki pisarskie i poszerza wiedzę z zakresu marketingu, aby jeszcze lepiej sprostać wymaganiom rynku.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *