Gdzie najlepiej umieścić telefon w samochodzie?

Nikt jeszcze nie skomentował

gdzie najlepiej umieścić telefon w samochodzie

Chociaż klasyczne korzystanie z telefonu jest niedozwolone podczas jazdy, ponieważ kierowca musi trzymać dłonie na kierownicy i skupić swoją uwagę na sytuacji na drodze, smartfony stały się nieodzownym elementem podróży. Dzieje się tak za sprawą łatwego dostępu do nawigacji, aplikacji ostrzegających przed niebezpieczeństwami na trasie, a także dlatego, że smartfony są bazą muzyki i podcastów, które umilają nam nawet najdłuższe trasy. Jak przewozić telefon w samochodzie? Gdzie najbezpieczniej umieścić urządzenie?

 

Bezpiecznym i zalecanym rozwiązaniem do przewożenia telefonu w samochodzie jest użycie uchwytu samochodowego. Zamocowanie uchwytu na nawiewie wentylacyjnym czy szybie umożliwia łatwy dostęp do telefonu, minimalizując odwracanie uwagi od drogi. To bezpieczne rozwiązanie pozwala kierowcy skoncentrować się na prowadzeniu.

Rodzaje uchwytów samochodowych

Przyjrzyjmy się dostępnym wariantom tych akcesoriów, poznając ich wady oraz zalety. Kierowcy mają do wyboru:

  • uchwyty mocowane na szybie,
  • uchwyty doczepiane do slotu CD,
  • do kratki nawiewu,
  • na deskę rozdzielczą,
  • uchwyty samochodowe z wbudowanymi magnesami MagSafe.

 

✅ Uchwyty mocowane na szybie

Ładowarka bezprzewodowa złota 10w 11 uniwersalny uchwyt saochodowy na szybę 22 Ładowarka bezprzewodowa złota 10w 11

Sposób mocowania: za pomocą przyssawki
➕: Bardzo łatwy montaż i demontaż
➖: Może ograniczać widoczność / słaba przyssawka może nie utrzymać telefonu

Uchwyty tego rodzaju sprawdzają się doskonale u osób, które korzystają ze smartfona jako z nawigacji. Można go w prosty sposób regulować i dopasowywać do rozmiarów urządzenia. Warto jednak pamiętać, że zbyt duże urządzenie może ograniczać widoczność, a słaba przyssawka może nie utrzymać telefonu podczas gwałtownego hamowania, dlatego tak ważne jest, aby kupować tylko uchwyty samochodowe wysokiej jakości. 

Montaż/demontaż:

Odpowiednio zamontowany uchwyt samochodowy jest gwarancją bezpieczeństwa. W przypadku uchwytów montowanych do szyby, należy uprzednio zadbać o jej dokładne umycie i odtłuszczenie. Niestety brudna szyba nie pozwoli na dokładne zamocowanie uchwytu na szybie. Montaż akcesorium ogranicza się tak naprawdę do mocnego przyciśnięcia przyssawki do powierzchni szyby i sprawdzenia, czy cała konstrukcja trzyma się w stabilny sposób. Demontaż uchwytu jest równie prosty i intuicyjny. Wystarczy delikatnie poruszać urządzeniem lub podważyć przyssawkę, aż do momentu jej oderwania. Warto przy tym pamiętać, że szybę można uszkodzić lub zarysować, jeżeli do demontażu uchwytu użyje się ostrych narzędzi.

 

✅ Uchwyty mocowane do stołu na płyty CD

Sposób mocowania: różne mechanizmy mocowania w zależności od producenta
➕: Stabilny, nie ogranicza widoczności
➖: Uniemożliwia odtwarzanie muzyki z płyt

Uchwyt mocowany do slotu na płyty CD jest trwałym i stabilnym rozwiązaniem. Co ważne, przy takim sposobie montażu widoczność nie zostaje ograniczona nawet jeżeli smartfon jest pokaźnych rozmiarów. Niestety, uchwyt samochodowy montowany do slotu CD uniemożliwia odtwarzanie muzyki z płyt oraz utrudnia korzystanie z całego panelu.

 

✅ Uchwyty montowane do kratki nawiewu

uchwyt samochodowy z ładowanie bezprzewodowym 15w do kratki wentylacyjnej uchwyt smart sensoe do samochodou z ładowaniem bezprzewodowym qi zamykane ramina montowane do kratki wentylacyjnej uchwyt samochodowy dostosowuje sie do telefoni, mocowanie do kratki wylotu

Sposób mocowania: montowane za pomocą uchwytu
➕: Wygodne w użyciu / możliwość zmiany pochylenia
➖: Zasłania kratkę naniewu

Uchwyty montowane do kratki nawiewu nie ograniczają widoczności, są trwałe i wygodne w użyciu. Można w łatwy sposób dostosować orientację i kąt nachylenia uchwytu, dzięki czemu dostęp do smartfona jest maksymalnie ułatwiony. Należy zwrócić uwagę na to, że smartfon zatykający kratkę nawiewu może osłabiać działanie całego systemu chłodzenia i grzania.

Montaż/demontaż:

Uchwyt samochodowy przytwierdzony do kratki wentylacyjnej montuje się najczęściej przy użyciu plastikowych szczęk zaciskowych. Końcówkę w formie klipsów umieszczamy w kratce wentylacyjnej aż do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Warto przy tym zachować ostrożność i umiarkowane natężenie siły, aby nie uszkodzić plastikowych elementów. Demontaż tego rodzaju uchwytu polega wyłącznie na zdjęciu szczęk zaciskowych z elementów kratki wentylacyjnej.

 

✅ Uchwyty montowane na kokpit

uchwyt samochodowy na telefon z teleskopowym wysuwanym na koktip uchwyt samochodowy z wysięgnikiem do regulacji montowany na kokpit uchwyt samochodowy uniwersalny czarny z klipsem

Sposób mocowania: przyssawka lub uchwyt w zależności od producenta
➕: Łatwy montaż i demontaż
➖: Może ograniczać widoczność / w przypadku przyssawki może być mniej stabilny

Uchwyty samochodowe mocowane do deski rozdzielczej są wygodnym i dość popularnym rozwiązaniem wśród kierowców. Urządzenie może co prawda lekko ograniczać widoczność, jednak jest łatwe w montażu i demontażu, a zarazem dość trwałe. 

Montaż/demontaż:

Uchwyt samochodowy na kokpit montuje się niezwykle prosto. Wystarczy wybrać dogodne miejsce, dokładnie oczyścić kokpit, a następnie zadbać o to, aby przyssawka mocno przylgnęła do jego powierzchni. Warto pamiętać, że drobinki kurzu lub tłusta powierzchnia mogą uniemożliwić efektywny montaż akcesorium. Demontaż nie wymaga od nas posiadania żadnych specjalistycznych narzędzi. Chwytamy za uchwyt, delikatnie nim poruszając, aż do momentu oderwania przyssawki od powierzchni kokpitu.

 

✅ Uchwyty samochodowe magnetyczne

magnetyczny uchwyt samochodowy do kratki uchwyt magnetyczny garbon rotacja na kokpit uchwyt samochodowy magnetyczne na deskę, czarny

Sposób mocowania: różne mechanizmy mocowania w zależności od producenta
➕: Kompaktowe i tanie 😉
➖: Grubsze etui może zakłócać siłę przyciągania magnesów

Inną grupą produktów są uchwyty magnetyczne. Mogą być one montowane w dowolny sposób, jednak na uwagę zasługuje ich sposób podtrzymywania smartfona. Używanie uchwytu magnetycznego wymaga od użytkownika doczepienia do smartfona lub etui blaszki z magnesem.

Odpowiadamy na pytania 

✅ Uchwyty samochodowe magnetyczne MagSafe dla iPhone

Uchwyt samochodowy magsafe iphone 15w montowany do kratki wentylacyjnej uchwyt samochodowy z ładowaniem bezprzewodowym magsafe qi 15w uchwyt samochodowy do kratki z magsafe i ładowaniem indukcyjnym 15w

Sposób mocowania: różne mechanizmy mocowania w zależności od producenta
➕: Wbudowane magnesy MagSafe / wygodne korzystanie
➖: Dedykowane dla iPhone

Użytkownicy smartfonów marki Apple mogą sięgnąć po uchwyty samochodowe z MagSafe. Oznacza to, że magnesy, które są fabrycznie wbudowane w iPhone, oddziałują na magnesy umieszczone w uchwycie, dzięki czemu urządzenie zyskuje stabilną pozycję podczas podróży, a wszystko to bez konieczności naklejania dodatkowych blaszek na pleckach iPhone. 

Czytaj więcej o akcesoriach z MagSafeNie sposób pominąć istnienia uchwytów, które dzięki zaawansowaniu technologicznemu automatycznie pełnią rolę ładowarki indukcyjnej. Wystarczy położyć smartfon na uchwycie, a ładowanie baterii rozpocznie się automatycznie. Już nigdy nie zostaniesz zaskoczony przez rozładowaną baterię i zapomnisz o plączących się kablach podłączanych do ładowarki samochodowej. Brzmi obiecująco, prawda?

 

Gdzie najlepiej umieścić telefon w samochodzie?

Jak już wspomnieliśmy, istnieje kilka sposobów montażu uchwytów samochodowych. Tak naprawdę miejsce montażu powinno zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań kierowcy. Użytkownik powinien rozważyć nie tylko kwestię bezpieczeństwa, ale także własny komfort. Przydatne będzie określenie sposobu użytkowania smartfona podczas jazdy. Nie bez znaczenia pozostają także czynniki takie jak rozmiar telefonu, czy wielkość auta, ponieważ to właśnie one mają decydujący wpływ na osiąganą widoczność.

 

DZIELIMY SIĘ DOŚWIADCZENIEM:

Przetestowaliśmy wszystkie wyżej opisane uchwyty, z naszego doświadczenia wynika, że najlepsze miejsce montażu uchwytu samochodowego to kratka nawiewu. Ten rodzaj uchwytu wygrywa ze względu na stabilność, dostęp do urządzenia oraz nie zakłóca widzenia. Montaż na kratce nawiewu pozwala również na łatwą regulację kąta widzenia, co wpływa pozytywnie na wygodę korzystania z telefonu podczas jazdy. Warto jednak zawsze dostosować wybór miejsca montażu do własnych preferencji i warunków pojazdu 😉.

 

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju uchwytu samochodowego poszukujesz, EtuiTelefon.pl jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Dysponujemy szeroką gamą wysokiej jakości uchwytów samochodowych o zadziwiającej funkcjonalności. Co ważne, nasze produkty zapewniają stabilną pozycję smartfona podczas jazdy i są w pełni bezpieczne zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów nawet w przypadku gwałtownego hamowania.

Poradnik zakupowy  

Autor artykułu

Andrzej Janowski

Copywriter z sześcioletnim doświadczeniem w tworzeniu treści dla blogów i portali informacyjnych. Andrzej specjalizuje się w pisaniu dla branży technologicznej. Jego teksty cechują się precyzją i autentycznością, które są owocem lat praktyki i ciągłego doskonalenia umiejętności. W wolnych chwilach Andrzej zgłębia nowe techniki pisarskie i poszerza wiedzę z zakresu marketingu, aby jeszcze lepiej sprostać wymaganiom rynku.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *