Czy uchwyt magnetyczny do samochodu jest bezpieczny dla telefonu?

Nikt jeszcze nie skomentował

dergatel

Dzięki uchwytowi samochodowemu możemy w bezpieczny sposób korzystać z nawigacji w smartfonie czy sterować muzyką towarzyszącą nam podczas podróży. Popularnym rodzajem tych produktów są uchwyty magnetyczne, wokół których narosło wiele mitów. Czy uchwyt magnetyczny jest bezpieczny dla telefonu, a może lepiej wybrać inny rodzaj tego popularnego gadżetu? Sprawdźmy!

 

Spis treści:

  1. Jakie są rodzaje uchwytów?
  2. W jaki sposób montujemy uchwyt?
  3. Czy uchwyt utrzyma telefon w miejscu?
  4. Czy uchwyt magnetyczny uszkadza telefon a w zwłaszcza baterię?
  5. Dbaj o swój smartfon!
  6. Wnioski

 

Jakie są rodzaje uchwytów?

Wśród najpopularniejszych modeli uchwytów samochodowych znajdują się te montowane do szyby lub kokpitu za pomocą przyssawki. Wśród kierowców znajduje się wielu fanów uchwytów samochodowych montowanych do kratek nawiewu. Ten rodzaj uchwytu mocowany jest za pomocą zacisków podobnych do tych, w które wyposażone są samochodowe odświeżacze powietrza.

czy uchwyt magnetyczny do samochodu jest bezpieczny dla telefonu    czy uchwyt magnetyczny do samochodu jest bezpieczny dla telefonu    czy uchwyt magnetyczny do samochodu jest bezpieczny dla telefonu

Mniej popularnym, choć wciąż wybieranym rozwiązaniem są uchwyty mocowane do wejścia na płytę CD. Specjalny wysięgnik mocowany jest w slocie radia. To rozwiązanie cechuje się stabilnością, jednak uniemożliwia słuchanie muzyki z płyt w czasie jazdy.

 

W jaki sposób montujemy uchwyt?

Montaż uchwytu samochodowego jest niezwykle prosty, a jego przebieg zależy od rodzaju uchwytu, jaki wybraliśmy. Uchwyty z przyssawką montujemy za pomocą jednego, zdecydowanego ruchu. Należy wybrać miejsce na szybie lub kokpicie, które umożliwi kierowcy najbezpieczniejszy dostęp do ekranu smartfona i przyłożyć przyssawkę do oczyszczonej powierzchni.
Montaż uchwytu w kratce wentylacyjnej również nie jest skomplikowany. Po wyborze dogodnego miejsca należy umieścić klips w kratce. Przy wykonywaniu tej czynności warto wykazać się odrobiną precyzji i delikatności, aby nie uszkodzić żadnego z plastikowych elementów, ponieważ uchwyt z uszkodzonym klipsem nie będzie stabilny, przez co nie spełni swojej funkcji.

 

Czy uchwyt utrzyma telefon w miejscu?

Telefon w standardowym uchwycie montuje się z wykorzystaniem specjalnych, regulowanych ramion. Podczas normalnej jazdy takie mocowanie jest w stanie utrzymać telefon.

Rozwiązaniem sprawdzającym się również w sytuacjach awaryjnych są uchwyty magnetyczne. Aby zamontować telefon w uchwycie magnetycznym, należy doczepić do smartfona małą, metalową płytkę. Niektóre z najnowszych modeli smartfonów są wyposażone w technologię, która pozwala na pominięcie tego kroku. Metalową płytkę można nakleić na tył smartfona lub wsunąć ją pod obudowę ochronną. To właśnie metalowa płytka jest przyciągana przez magnes, w który został wyposażony uchwyt. Magnetyczny uchwyt bez problemu utrzyma smartfon podczas jazdy bez względu na to, czy umieścimy go w orientacji poziomej, czy też pionowej.

 

Czy uchwyt magnetyczny uszkadza telefon a zwłaszcza baterię?

Wokół magnetycznych uchwytów krąży wiele mitów, które zniechęcają część kierowców do korzystania z tego wygodnego rozwiązania. Opowieści o negatywnym wpływie magnesu na żywotność baterii są jednak miejskimi legendami. Owszem, silne magnesy wytwarzające ogromne pole magnetyczne mogą negatywnie wpływać na działanie urządzeń, jednak nie dzieje się tak w przypadku uchwytów samochodowych. Te akcesoria zostały wyposażone w magnesy, które są w pełni bezpieczne dla smartfona i jego baterii. Pomimo siły, dzięki której magnes utrzymuje telefon w stabilnej pozycji, nie wytwarza on tak dużego pola magnetycznego, które mogłoby uszkodzić urządzenie. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi metalowa płytka, dzięki której smartfon przyciągany jest do uchwytu. To właśnie do tej niewielkiej płytki ściśle przylega głowica magnesu. Płytka staje się barierą chroniącą baterię smartfona.

 

Dbaj o swój smartfon!

Uchwyt magnetyczny montowany w kratce wentylacyjnej to rozwiązanie pozwalające chronić smartfon. Takie ułożenie uchwytu zmniejsza ekspozycje urządzenia na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Co więcej, wybór magnetycznego uchwytu niweluje ryzyko uszkodzenia smartfona podczas jazdy. Kierowca może wyjąć i włożyć smartfon za pomocą jednego ruchu i nie musi mocować się z plastikowymi zaciskami i ramionami. W magnetycznym uchwycie łatwo zmienić położenie smartfona.

 

Wnioski

Wbrew niektórym mitom okazuje się, że uchwyty magnetyczne są w pełni bezpieczne dla smartfonów i ich baterii. Wielu kierowców ceni to rozwiązanie za niezawodność, komfort i prostotę użytkowania. W trosce o bezpieczeństwo smartfona warto wybierać uchwyty magnetyczne pochodzące od renomowanych, sprawdzonych dostawców.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *