Jak nakleić szkło na ekran telefonu?

Nikt jeszcze nie skomentował

jak nakleic szklo na ekran telefonu

Smartfon z dużym, przejrzystym ekranem dotykowym zapewnia wysoki komfort użytkowania i jest wygodnym narzędziem przeznaczonym nie tylko do codziennej komunikacji, ale także do czytania e-booków i oglądania filmów.

Czy ekran telefonu jest wytrzymały?

Choć współczesne ekrany wykonywane są w precyzyjny sposób z użyciem trwałych komponentów, wciąż czyhają na nie niebezpieczeństwa wynikające z intensywnego użytkowania. Wystarczy niefortunny upadek lub wstrząs, żeby ekran pokrył się nieestetycznymi rysami lub – co gorsza – pękł. Naprawa wyświetlacza potrafi być kosztowna. Istnieje prosty sposób na zabezpieczenie ekranu przed uszkodzeniami. Mowa tu o popularnych i trwałych szkłach hartowanych.

Jak zamontować szkło hartowane na ekran smartfona?

Na wstępie przygotuj czyste miejsce pracy. Potrzebujesz stabilnego blatu i dobrego oświetlenia. Przygotuj wszystkie elementy dołączone do zestawu, a następnie przyłóż zabezpieczone szkło do powierzchni telefonu. Pozwoli to ocenić, czy szkło hartowane na pewno pasuje do urządzenia pod względem wymiarów i umiejscowienia wycięć.

Zdejmij poprzednie zabezpieczenie i dokładnie wyczyść ekran. Użyj do tego mokrej ściereczki dołączonej do zestawu.

Kiedy kurz i tłuste plamy znikną z powierzchni ekranu, sięgnij po suchą chusteczkę. Jej użycie pozwoli osuszyć powierzchnię wyświetlacza.

Do usunięcia najdrobniejszych zanieczyszczeń posłuży okrągła naklejka. Za jej pomocą zbierzesz prawie niewidoczne pyłki i osad, który mogła pozostawić chusteczka. W odróżnieniu od zwykłej taśmy klejącej naklejka nie pozostawia na ekranie kleju, dzięki czemu jego powierzchnia pozostanie idealnie czysta.

Kolejny krok polega na usunięciu ze szkła folii ochronnej. Zachowaj ostrożność i staraj się nie dotykać dłońmi warstwy klejącej ani ekranu.

Pozostało już tylko precyzyjnie umieścić szkło na powierzchni ekranu. Szkło należy delikatnie trzymać za krawędzie, cały czas uważając, aby nie dotknąć palcami warstwy kleju. Bardzo ważne, aby to środkowa część szkła jako pierwsza przywarła do wyświetlacza. Pozwoli to na równomierne rozejście się kleju i zapobiegnie powstawaniu pęcherzyków powietrza. W tym celu należy mocno docisnąć szkło w środkowej strefie. Jeżeli mimo wykonania wszystkich kroków pod powierzchnią szkła pojawiły się bąbelki, można je delikatnie wypchnąć w kierunku krawędzi za pomocą płaskiej karty (np. bankomatowej). Jeżeli pęcherzyki powietrza nie chcą zniknąć od razu, nic straconego- dzięki dokładnemu wyczyszczeniu ekranu masz pewność, że bąbelki odejdą w zapomnienie po kilku dniach od montażu szkła ochronnego.

 

jak nakleic szklo na ekran telefonu

Teraz Twój smartfon jest już doskonale zabezpieczony, a Tobie udało się zminimalizować ryzyko przeprowadzenia kosztownej wymiany ekranu. Możesz cieszyć się swobodą użytkowania smartfona bez względu na okoliczności. Z naszą instrukcją z łatwością zamontujesz szkło hartowane bez konieczności odwiedzania serwisu, a tym samym bez ponoszenia dodatkowych kosztów.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *