Jak nakleić folię ochronną na ekran telefonu?

Nikt jeszcze nie skomentował

jak nakleic folie ochronna na ekran telefonu

Montaż folii ochronnej to doskonały sposób na zabezpieczenie ekranu przed zarysowaniami i zabrudzeniami. Przyklejanie folii ochronnej może zostać przeprowadzone w domowych warunkach. Potrzebujesz jedynie czystego blatu, odpowiedniego oświetlenia, folii dedykowanej dla Twojego telefonu oraz odrobiny precyzji i cierpliwości. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz w zestawie.

instrukcja naklejania folii hydrozelowej 1000x1000

Montaż folii ochronnej

Pracę rozpocznij od dokładnego oczyszczenia ekranu. Użyj do tego mokrej ściereczki. W ten sposób pozbędziesz się zabrudzeń, odcisków palców oraz kurzu. Następnie powtórz czynność z wykorzystaniem suchej chusteczki, którą także znajdziesz w zestawie. Dokładne wyczyszczenie ekranu jest kluczowe dla prawidłowego montażu folii ochronnej, dlatego nie zapomnij o usunięciu drobnych zanieczyszczeń za pomocą naklejki. Warstwa klejąca usuwa najmniejsze drobinki kurzu, a jednocześnie nie pozostawia na ekranie kłopotliwych śladów kleju.

Kolejnym krokiem jest usunięcie z folii ochronnej warstwy zabezpieczającej numer 1. Warto przy tym zachować szczególną ostrożność tak, aby nie dotknąć palcami warstwy klejącej. Takie działanie mogłoby nie tylko osłabić właściwości kleju, ale także zostawić na powierzchni folii odciski palców, które wpłynęłyby niekorzystnie na jej przejrzystość.

Uważnie dopasuj folię do ekranu. Uwzględnij wszystkie otwory i wycięcia. Po osiągnięciu optymalnego położenia folii ochronnej przesuń po jej powierzchni za pomocą karty dołączonej do zestawu. Pozwoli to na usunięcie powstałych pęcherzyków powietrza i sprawi, że folia ochronna mocno przyklei się do powierzchni ekranu. Gotowe? Przed Tobą ostatni krok. Wystarczy już tylko zdjąć taśmę zabezpieczającą oznaczoną numerem 2. Teraz możesz cieszyć się skuteczną ochroną i zapomnieć o kłopotliwych zarysowaniach i zabrudzeniach.

jak nakleic folie ochronna na ekran telefonu

Model smartfona nie wpływa na sposób montażu folii ochronnej. Zawsze należy przestrzegać powyższej instrukcji. Dobrze przyklejona folia ochronna pokrywa ekran od krawędzi do krawędzi i nie rozwarstwia się. Warto przy tym pamiętać, aby zawsze wybierać folię przeznaczoną dla konkretnego modelu urządzenia. Na rynku istnieją uniwersalne folie, jednak wymagają profesjonalnego docinania i nie dopasowują się precyzyjnie do ekranu.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *