Jak nakleić pełne szkło na kamerę telefonu?

Nikt jeszcze nie skomentował

jak nakleic pelne szklo na kamere telefonu

Akcesoria ochronne są dla nas codziennością. Wiemy, że warto zabezpieczać ekran telefonu za pomocą szkła lub folii. Chętnie kupujemy obudowy chroniące plecki smartfona. A co z kamerą? Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że kondycja obiektywu ma ogromny wpływ na jakość wykonywanych zdjęć. Idealnym sposobem na ochronę są szkła hartowane montowane na całej powierzchni kamery. Dzięki niewielkiej grubości i imponującej przejrzystości, szkło nie wpływa na jakość wykonywanych zdjęć, a jego wytrzymałość pozwala uchronić kruchy obiektyw przed zarysowaniami i pęknięciami.

Montaż szkła hartowanego na obiektyw

Wystarczy odrobina precyzji, aby samodzielnie zabezpieczyć kamerę przed uszkodzeniem. Proces należy rozpocząć od zamówienia szkła hartowanego, które jest dedykowane posiadanemu modelowi smartfona. To bardzo ważne, ponieważ niemal każdy smartfon ma inny rozmiar i kształt wyspy aparatów. Ponadto do skutecznego montażu potrzebujemy czystego, płaskiego blatu i odrobiny precyzji.

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie powierzchni kamery. Jako pierwsza potrzebna będzie nam mokra chusteczka nasączona alkoholem. Po dokładnym wyczyszczeniu kamery na mokro przecieramy ją za pomocą suchej ściereczki. Następnie odklejamy folię, która zabezpiecza warstwę klejącą szkła hartowanego. Trzymając za krawędzie, musimy precyzyjnie dopasować szkło do powierzchni aparatu. Musimy przy tym pamiętać, aby nie dotykać palcami kleju. Po dopasowaniu szkła dociskamy je do obiektywu. Starajmy się przyłożyć palec w centralnej części kamery. Pozwoli to na precyzyjne rozejście się kleju. Kiedy szkło przyklei się do obiektywu, przecieramy je za pomocą suchej ściereczki. Gotowe! Teraz możemy cieszyć się niezawodną ochroną i chwytać wspomnienia za pomocą aparatu umieszczonego w smartfonie.

jak nakleic pelne szklo na kamere telefonu

Pełne szkło hartowane to doskonały sposób na przedłużenie żywotności kamery w telefonie. Wybierając szkło ochronne, warto skupiać się tylko na dedykowanych modelach o wysokiej przejrzystości i niewielkiej grubości. Dobre szkło hartowane powinno być cienkie, a jednocześnie twarde i odporne na zarysowania.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *