Jak nakleić szkiełka na kamerę telefonu?

Nikt jeszcze nie skomentował

jak nakleic szkielka na kamere telefonu

Ochrona aparatu w smartfonie to kluczowa kwestia dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się nienaganną jakością zdjęć i nagrań. Powierzchnia aparatu może rysować się poprzez kontakt z podłożem i ostrymi przedmiotami. Dodatkowo podczas upadków obiektyw jest narażony na stłuczenie. Z pomocą przychodzą akcesoria ochronne wykonane ze szkła hartowanego. Jednym z rodzajów ochrony aparatu są szkiełka montowane na obiektywy.

Jak zamontować szkiełka na obiektywy smartfona?

Przygotuj stanowisko pracy. Blat powinien być czysty i dobrze oświetlony. Sprawdź zawartość zestawu. Oprócz szkiełek w liczbie dostosowanej do tego, ile obiektywów posiada Twój smartfon, znajdziesz tam także dwie ściereczki- suchą i mokrą. 

Zacznij od oczyszczenia całej powierzchni kamery z użyciem chusteczki nasączonej alkoholem, a następnie powtórz czynność za pomocą suchej ściereczki. Kiedy kamera jest idealnie czysta, możesz przejść do następnego kroku. Polega on na odklejeniu folii zabezpieczającej z powierzchni szkiełka. 

Następnie dopasuj szkło do kamery. Zachowaj przy tym ostrożność i pod żadnym pozorem nie dotykaj palcami warstwy pokrytej klejem. 

Dopasowane szkiełko dociśnij palcem pośrodku i kilkukrotnie przetrzyj za pomocą suchej ściereczki. Powtórz te same czynności dla każdego ze szkiełek. Gotowe – teraz możesz cieszyć się doskonałą jakością zdjęć bez obaw o uszkodzenia.

jak nakleic szkielka na kamere telefonu

Pamiętaj, aby wybierać jedynie dedykowane szkiełka pochodzące od renomowanych producentów. Złej jakości szkło hartowane może być zbyt grube, niedopasowane pod względem rozmiarów lub posiadać ostre, raniące palce brzegi. Jeżeli chcesz cieszyć się niezawodną ochroną i jednocześnie nie utracić jakości wykonywanych zdjęć, postaw na cienkie, twarde szkło hartowane o krystalicznej przejrzystości. 


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *