Słuchawki idealne – jak wybrać?

Nikt jeszcze nie skomentował

tipy naushnikov

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez słuchawek. Słuchanie muzyki, oglądanie filmów, audiobooki i podcasty, czy nauka języka, to tylko niektóre aktywności, do których potrzebujemy tego gadżetu. Jak wybrać słuchawki idealne, skoro na rynku dostępnych jest aż tyle wzorów i modeli? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas dobierania słuchawek i opisujemy, czym charakteryzują się rodzaje popularnego gadżetu.

Spis treści:

  1. Słuchawki nauszne i wokółuszne
  2. Słuchawki douszne i dokanałowe
  3. Słuchawki bezprzewodowe
  4. Redukcja hałasu
  5. USB-C, Lightning, Mini Jack – co wybrać?
  6. Wnioski

 

Słuchawki nauszne i wokółusznebowers wilkins px5 kopfhoerer 11

Słuchawki wokółuszne charakteryzują się dużymi, okrągłymi muszlami. Słuchawki są pokaźnych rozmiarów i otaczają całe ucho. Dźwięk odtwarzany w takich słuchawkach nie jest zakłócany hałasami emitowanymi przez świat zewnętrzny. To rozwiązanie polecane jest osobom, które korzystają ze słuchawek na zewnątrz lub pracują w dużym hałasie. Słuchawki nauszne są nieco mniejsze niż wokółuszne. Muszla nie okala małżowiny usznej, a jedynie się na niej wspiera.

Słuchawki nauszne są wykonywane z nieco lżejszych tworzyw. Dzięki słuchawkom nausznym nie jesteśmy odcięci od sygnałów płynących z otoczenia, a wybrzmiewające dźwięki są bardziej naturalne. Słuchawki nauszne polecane są szczególnie tym osobom, które używają ich przez dużą część doby i którym zależy na dobrej wentylacji kanału słuchowego. Dużą popularnością cieszą się słuchawki nauszne GJBY z mikrofonem. Ich atutem jest nie tylko wysoka jakość dźwięku, ale również nowoczesny wygląd i szeroka gama kolorystyczna.

 

Słuchawki douszne i dokanałowe6f0ef25852fa417b17630e30982902d5f470d84b

Nieco subtelniejszą wersją popularnego gadżetu są słuchawki douszne oraz dokanałowe. Słuchawka douszna oparta jest na konstrukcji dopasowanej do kształtu małżowiny usznej. Są to doskonałe słuchawki na wyjście z domu. Słuchawki douszne są bezpieczne dla słuchu ze względu na to, że nie wchodzą bezpośrednio do kanału słuchowego.

Działanie słuchawek dousznych oparte jest na zastosowaniu membrany podobnej do tej, którą znajdziemy w głośnikach. W odróżnieniu od słuchawek dokanałowych, słuchawki douszne słabo radzą sobie z wyciszaniem dźwięków pochodzących z zewnątrz. Słuchawki dokanałowe, tak jak wskazuje ich nazwa, wkładamy bezpośrednio do kanaliku słuchowego. Gwarantują one dobre wyciszenie hałasu i cieszą się dużą popularnością. Istotną kwestią przy słuchawkach dokanałowych jest wybór gumek, które zwiększają komfort użytkowania. Silikonowe nakładki są odpowiedzialne za poziom redukcji szumów i jakość dźwięku emitowanego przez słuchawki. Użytkownicy smartfonów firmy Apple często sięgają po słuchawki lightning przewodowe w klasycznym białym kolorze.

 

Słuchawki bezprzewodowe

kakie byvayut naushniki vsyo o vkladyshah zatychkah monitorah i ne tolko 1

W ostatnim czasie ogromną popularność zyskują słuchawki bezprzewodowe. Ich największą zaletą jest brak plączących się kabli. Działanie słuchawek bezprzewodowych opiera się na technologii Bluetooth lub na podczerwieni. Istnieją również słuchawki bezprzewodowe działające na fale radiowe. Umożliwiają one słuchanie w sporym oddaleniu od źródła dźwięku. Nowoczesne słuchawki bezprzewodowe to znakomita jakość dźwięku. Wśród słuchawek bez kabla znajdziemy zarówno modele dokanałowe, jak i nauszne. Najpopularniejsze są słuchawki bezprzewodowe douszne, które świetnie sprawdzają się podczas pracy oraz w czasie uprawiania sportu. Dla użytkowników iPhone świetną propozycją są słuchawki douszne z Bluetooth i pudełkiem ładującym.

 

Redukcja hałasu

Słuchawki z założenia mają pomóc odciąć się od hałasu i umożliwić pełne skupienie na emitowanym dźwięku. Technologia redukcji hałasu ma swój początek w XX wieku. Stworzono ją na potrzeby pilotów samolotów, którzy codziennie borykali się z niewiarygodnym poziomem hałasu w czasie lotu. Redukcja hałasu w słuchawkach osiągana jest na poziomie elektronicznym i miechaniczym. Już sama konstrukcja słuchawek ma na celu zredukowanie poziomu, w jakim do użytkownika docierają dźwięki pochodzące z otoczenia. W przypadku wyciszania elektronicznego zastosowanie znajduje mikrofon, który „pochłania” hałasy.

Za pomocą specjalnej technologii ANC oprogramowanie tworzy przeciwieństwa wychwyconych dźwięków. Kiedy dochodzi do spotkania hałasu i jego przeciwieństwa, wszystkie dźwięki wzajemnie się niwelują. Słuchawki z funkcją redukcji hałasu mogą służyć nie tylko do słuchania muzyki, ale również pełnić funkcję swego rodzaju stoperów, które wychwycą np. dźwięk uciążliwego wiercenia podczas remontu i pozwolą użytkownikowi wsłuchać się w ciszę.

 

USB-C, Lightning, Mini Jack – co wybrać?

Ten wybór należy dostosować do tego, jakie wejście słuchawkowe ma nasz smartfon. W najnowszych modelach smartfonów na próżno szukać Mini Jacka. Obecnie większość smartfonów produkowana jest z wejściem słuchawkowym USB-C. Telefony marki Apple wyposażone zostały w wejście typu Lighting. Tak naprawdę sam rodzaj wejścia słuchawkowego ma niewielkie znaczenie dla jakości dźwięku. Wiele zależy od wzmacniacza umieszczonego w smartfonie i to do niego należy dostosować typ słuchawek. Przydatne okazują się przejściówki, które umożliwiają podłączanie słuchawek z inną końcówką do wejścia słuchawkowego w naszym smartfonie. Wysokiej jakości przejściówki można zakupić w sklepie internetowym EtuiTelefon.pl

 

Wnioski

Rodzaj słuchawek należy dobrać indywidualnie do potrzeb użytkownika. Sposób odbierania dźwięku jest zjawiskiem niezwykle subiektywnym, dlatego każdy właściciel słuchawek powinien kierować się własnymi predyspozycjami. Zachęcamy do sprawdzenia asortymentu naszego sklepu internetowego, w którym znajdą Państwo wszystkie rodzaje słuchawek w modnych i estetycznych wzorach oraz kolorach.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *