iPhone 13 to nowoczesny smartfon, który oferuje wiele funkcji i możliwości. Warto więc wiedzieć, jak go sprawnie włączać i wyłączać, prawda?

 

Jak wyłączyć iPhone 13 i nowszy?

Za pomocą przycisków

  • Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk zasilania (z prawej strony telefonu) oraz dowolny przycisk głośności (z lewej strony telefonu).
  • Przytrzymaj oba przyciski, aż pojawi się suwak “przesuń, aby wyłączyć”.
  • Przeciągnij suwak, aby wyłączyć iPhone’a.

Za pomocą ustawień

Aby wyłączyć iPhone 13 i nowszy, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

  • Otwórz aplikację “Ustawienia” na swoim iPhone.
  • Przewiń w dół i dotknij opcji “Ogólne”.
  • W sekcji “Ogólne” przewiń w dół, a następnie dotknij opcji “Zamknij” lub “Wyłącz”, która znajduje się na samej górze.

 

Jak wyłączyć iPhone bez dotykania ekranu?

warto wiedzieć!

Jeśli ekran iPhone’a nie reaguje lub nie możesz dotknąć odpowiednich opcji, możesz użyć przycisków fizycznych do wyłączenia urządzenia, zgodnie z opisanymi poniżej krokami.

 

Krok 1: Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania (zwykle znajdujący się po prawej stronie urządzenia) oraz jeden z przycisków regulacji głośności (po lewej stronie urządzenia) jednocześnie.

Krok 2: Po chwili na ekranie pojawi się suwak do wyłączania. Przeciągnij suwak w prawo, aby potwierdzić i wyłączyć iPhone.
Po kilku chwilach urządzenie zostanie całkowicie wyłączone.

 

Co zrobić, gdy telefon nie reaguje i nie chce się wyłączyć?

Jeśli telefon nie chce się wyłączyć za pomocą opisanych powyżej metod, możesz spróbować zrestartować urządzenie, naciskając i przytrzymując jednocześnie przycisk zasilania oraz jeden z przycisków regulacji głośności, aż do momentu, gdy ekran zacznie migać i uruchomi się ponownie.

Teraz już wiesz, jak wyłączyć i ponownie uruchomić swój iPhone 13 oraz jak postępować w przypadku problemów z ekranem czy wyłączeniem urządzenia. Dzięki tym prostym krokom będziesz mógł sprawnie zarządzać swoim smartfonem.

Baza wiedzy od EtuiTelefon.pl:Autor artykułu

Andrzej Janowski

Copywriter z sześcioletnim doświadczeniem w tworzeniu treści dla blogów i portali informacyjnych. Andrzej specjalizuje się w pisaniu dla branży technologicznej. Jego teksty cechują się precyzją i autentycznością, które są owocem lat praktyki i ciągłego doskonalenia umiejętności. W wolnych chwilach Andrzej zgłębia nowe techniki pisarskie i poszerza wiedzę z zakresu marketingu, aby jeszcze lepiej sprostać wymaganiom rynku.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *