Ładowanie indukcyjne bez tajemnic

Nikt jeszcze nie skomentował

banner desktop 1280x800

Ładowanie indukcyjne wciąż pozostaje tajemnicą dla wielu użytkowników smartfonów. Bez wątpienia jest to kolejne osiągnięcie technologiczne, które ułatwia korzystanie z telefonów. Ładowanie indukcyjne nie jest jednak nowym wynalazkiem, ponieważ teoretyczne podstawy tej technologii sięgają 1831 roku i zostały opracowane przez Michaela Faradaya. Ładowarki indukcyjne są estetycznie zaprojektowane i zapewniają ogromną wygodę użytkowania. Dziś przyjrzymy się ładowaniu indukcyjnemu znacznie bliżej i odpowiemy na pytania, które nurtują użytkowników smartfonów.

Spis treści:

  • Jak działa ładowarka indukcyjna?
  • Jakie telefony można ładować indukcyjnie?
  • Jaką ładowarkę indukcyjną wybrać?
  • Zalety ładowania bezprzewodowego.
  • Wnioski

 

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Tak naprawdę bardzo łatwo wyjaśnić, na czym polega działanie ładowarki indukcyjnej. Ładowarka jest wyposażona w powierzchnię ładującą z cewkami, które tworzą pole elektromagnetyczne. Taka sama cewka znajduje się w smartfonie. W czasie pracy ładowarki wytworzone pole elektromagnetyczne powoduje, że w cewce odbiorczej zachodzi proces indukcji prądu, który ładuje baterię smartfona. Należy pamiętać, że ładowanie indukcyjne nie jest jednak całkowicie bezprzewodowe, ponieważ sama ładowarka musi być podłączona do źródła prądu.

Jakie telefony można ładować indukcyjnie?

Istnieje wiele smartfonów dostosowanych do ładowania indukcyjnego. Należy sprawdzić w specyfikacji telefonu, czy dysponuje technologią Qi. Ładowanie indukcyjne działa we wszystkich modelach iPhone 8 i nowszych. Nawet jeśli smartfon nie jest fabrycznie przystosowany do tego typu ładowania, możemy dokupić specjalną nakładkę, która umożliwi taki proces. Adapter Qi jest bardzo cienki i wygodny w użyciu. Pierwszym smartfonem z możliwością ładowania indukcyjnego była Nokia Lumia, która zadebiutowała w 2012 roku. Na szerszą skalę technologię Qi jako pierwsza zaczęła umieszczać w swoich flagowych modelach firma Samsung.

 

Jaką ładowarkę indukcyjną wybrać?

Każdy, kto interesuje się tematem ładowania indukcyjnego, wie, że na rynku dostępnych jest wiele modeli ładowarek. Różnią się one przede wszystkim mocą, co wpływa na szybkość ładowania baterii. Wysokiej klasy ładowarki mają natężenie 7-10 W. Każda ładowarka dostosowuje się do potrzeb urządzenia, dlatego nie należy bać się zbyt dużego natężenia. Warto zwrócić uwagę na możliwość szybkiego ładowania.

Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj tworzywa, z którego wykonano ładowarkę. Na uwagę zasługują urządzenia wykonane z solidnego, trwałego materiału o antypoślizgowej powierzchni. Ciekawym rozwiązaniem są też ładowarki wyposażone w magnes, który sprawia, że telefon nie ześlizgnie się z ładowarki podczas sprawdzania powiadomienia, czy godziny.

poslednij apdejt ios 143 blokiruet storonnie zaradki magsafe picture2 0

Jeżeli chcemy korzystać ze smartfona podczas ładowania, istotnym aspektem będzie kształt ładowarki. Najlepiej sprawdzą się te, które ułożone są pod lekkim nachyleniem, dzięki czemu możemy traktować je jako podkładkę i podczas ładowania wygodnie czytać wiadomości lub oglądać filmy.

Kupując ładowarkę indukcyjną, warto też zwrócić uwagę na jej powierzchnię. Wielkość urządzenia należy dobrać do rozmiarów smartfona oraz do przestrzeni, w której chcemy umieścić ładowarkę.

Nie bez znaczenia pozostaje także wygląd i kształt ładowarki. Okrągła ładowarka w kolorze drewna, klasyczna czerń, a może modne różowe złoto? Wygląd gadżetu należy wybrać według własnego gustu i stylu.

Ważnym aspektem w przypadku ładowarek indukcyjnych jest także obudowa zaprojektowana pod kątem odprowadzania nadmiaru ciepła, co zapobiega przegrzewaniu się smartfona.

 

Zalety ładowania bezprzewodowego

Jedną z największych zalet ładowania bezprzewodowego jest fakt, że producenci elektroniki ujednolicili tę technologię. Wystarczy, aby smartfon obsługiwał technologię Qi, a możemy być pewni, że naładujemy go za pomocą każdej ładowarki indukcyjnej dostępnej na rynku. To bardzo wygodne, ponieważ dzięki temu możemy naładować wiele urządzeń różnych marek, nie martwiąc się o konieczność posiadania dedykowanego sprzętu.

Ładowanie indukcyjne docenią fani porządku i minimalizmu. W końcu można zapomnieć o splątanych kablach i konieczności posiadania odpowiedniego kabla do każdego z urządzeń (USB B, USB C, Lightning). Za pomocą jednej ładowarki naładujemy smartfon, tablet, a nawet słuchawki. Jeżeli kupimy ładowarkę odpowiednich rozmiarów, możemy naładować nawet kilka gadżetów jednocześnie. To niesamowita wygoda oraz oszczędność czasu.

besprovodnaya zaryadka nfc iphone

Dzięki ładowaniu indukcyjnemu możemy zapomnieć o eksploatacji gniazd USB. Często zdarza się, że za sprawą częstego ładowania i używania smartfona podczas tego procesu, gniazdo ulega uszkodzeniu i wymaga kosztownej naprawy lub wymiany. Indukcja eliminuje ryzyko uszkodzenia gniazda USB do zera.

Dużym atutem ładowarek indukcyjnych jest ich ciekawy wygląd. Ciekawe wzory i kształty zachęcają do eksponowania ładowarki i sprawiają, że bez problemu może ona stać w widocznym miejscu w domu, czy w pracy.

Kolejną zaletą ładowania indukcyjnego jest fakt, że możemy ładować telefon podczas każdego odkładania. Nie musimy pamiętać o podłączaniu kabla, a bateria doładowuje się zawsze, gdy odłożymy smartfon na podkładkę. To bardzo ułatwia korzystanie z telefonu i sprawia, że podczas konieczności nagłego wyjścia z domu nie zaskoczy nas rozładowana bateria i pozostaniemy w łączności ze światem.

 

Wnioski

Ładowarki indukcyjne są synonimem wygody i bezpieczeństwa. Wiele ciekawych modeli ładowarek indukcyjnych można znaleźć w sklepie internetowym EtuiTelefon.pl.  Zakup ładowarki w tym sklepie to gwarancja posiadania sprzętu najwyższej klasy. Dzięki ładowaniu indukcyjnemu możemy zapomnieć o wielu splątanych kablach i o konieczności ich częstego wymieniania. Technologia ładowania bezprzewodowego została ujednolicona, dzięki czemu jedną ładowarką możemy naładować wiele urządzeń różnych marek. Zrób krok w stronę komfortu i zamów swoją ładowarkę indukcyjną, która nie tylko szybko naładuje Twój smartfon, ale również ozdobi Twoje otoczenie za sprawą nowoczesnego wyglądu.


A Ty masz opinię o tym artykule?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *